מי אנחנו

  • "רקיע" היא מכינה קדם צבאית שנועדה לטפח תחושת אחריות, מצוינות והובלה אצל צעירים בעלי פוטנציאל אנושי יוצא דופן, ממגוון אוכלוסיות בחברה הישראלית.

  • "רקיע" היא המדרשה הראשונה למנהיגות המוקמת על ידי טייסי חיל האוויר. בחרנו להקים מפעל חינוכי חדשני המבוסס על אותו DNA ייחודי הקושר בינינו.

  • אנו מאמינים, מניסיון רב שנים, שיכולת השפעה בצבא ובחברה הישראלית טמונה במנהיגות חדשה - מנהיגות הדוגלת בחדשנות, יזמות, התמודדות עם סביבה דינאמית, התאוששות מכישלון ובגילוי גמישות.

  • ערכים אלו יהוו אבני יסוד לחינוך צעירים בעלי פוטנציאל אנושי יוצא דופן, להפוך למובילים חברתיים המסוגלים לאתגרים העומדים לפתחה של מדינת ישראל.

חזון המכינה

לחנך ולהכשיר צעירים מובילים לדרך חיים של עשיה ואחריות לעתיד מדינת ישראל

ערכים מובילים

מצוינות

3

רף דרישות גבוה קודם כל מעצמך, יסודיות וירידה לפרטים- אלה הם בעינינו פרמטרים חיוניים לכל מנהיג

אחריות

2

הבנה עמוקה של משמעות הערך על ידי חשיפת החניכים לאתגרי החברה הישראלית, לצד פיתוח והבנת המסוגלות של אותם חניכים להתמודד עם אותם אתגרים

הובלה ויוזמה

1

פיתוח עצמאות ולקיחת יוזמה כתכונות יסוד המהוות בסיס לכל התנהלות ועשייה

5

גמישות והתמודדות עם כישלון

אתגרי הצבא והחברה הישראלית במאה ה-21 מחייבים יכולת אלתור והתאוששות מהירה מכל כישלון

תחקור ושיפור אישי

4

תחקור הוא ערך עליון בחיל האוויר. כל משימה, מהקטנה לגדולה, מתוחקרת בצורה כנה ואמיתית על מנת לייצר תהליך של למידה אפקטיבית. מתודולוגיית התחקיר, הייחודית לחיל האוויר, תהווה אבן יסוד בערכי המכינה

דרך פעולה

מכינה קדם צבאית

מכינה מובילה (מגיל 18) המחנכת צעירים בעלי פוטנציאל אישי יוצא דופן, גברים ונשים, חילונים ודתיים, מרכז ופריפריה, לשירות משמעותי בצה"ל, לצד הובלה ואחריות חברתית.​

מדרשה למנהיגות (תוקם בהמשך)

מדרשה המתמרצת צעירים מובילים (גילאי 20-27) לצמוח לעולמות העשייה החברתית, על ידי לימודים, הכשרה וקליטה, בתפקידי מפתח בחברה הישראלית.

חריש

חריש היא העיר הראשונה המוקמת בישראל ב-25 שנה האחרונות. מדובר באתגר לאומי - אנו רואים בהקמת המכינה בעיר חריש כהזדמנות אמיתית ליצור שינוי בחברה הישראלית.

העשייה הקהילתית היא מימוש בפועל של חזון המכינה. לעיר אתגרים רבים המהווים הזדמנות יוצאת דופן לעשייה חברתית אשר תיצור מציאות חדשה. דרך העשייה ייחשפו החניכים לאתגרים הרבים בחברה הישראלית, לצד אימון בהובלה, יזמות והתמודדות עם כישלונות.  

תמונות מחיי המכינה